Nadbudowa domu jednorodzinnego - Borek k. Kalisza

ZAKRES USŁUG

Koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, uzyskanie pozwolenia na budowę.

PRZEZNACZENIE I CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU

Nadbudowa parterowego domu jednorodzinnego miała na celu stworzenie nowej przestrzeni w formie poddasza budynku i przeznaczenia jej na cele mieszkalne.
Do uzyskania takiego efektu niezbędne było podwyższenie ścianek kolanowych, zmiana konstrukcji dachu oraz budowa klatki schodowej zapewniającej wygodny dostęp do nowopowstałej przestrzeni.
W wyniku projektowanej modernizacji udało się wygospodarować na powstałym poddaszu trzy sypialnie, łazienkę oraz korytarz z klatką schodową.

TECHNOLOGIA BUDOWY

Na podstawie oceny stanu technicznego budynku uznano, że jego konstrukcja jest wystarczająca i nie wymaga zmian lub wzmacniania.
Ścianki kolankowe poddasza wymurowano z pustaków ceramicznych i wzmocniono trzpieniami żelbetowymi zakotwionymi w wieńcu.
Konstrukcję dachu stanowi więźba drewniana płatwiowo-kleszczowa. Połać dachową pokrytą blachodachówką ocieplono wełną mineralną gr. 20 cm.
Jednobiegowe schody metalowo-drewniane zlokalizowano w otworze wyciętym w stropie po wcześniejszym wzmocnieniu krawędzi przyszłego otworu.

BUDYNEK W LICZBACH

  • Powierzchnia użytkowa uzyskana w wyniku modernizacji: 63,84 m2
  • Kubatura poddasza: 140,45 m3
  • Wymiary: 7,66 x 7,15 m
  • Wysokość: 2,50 m
  • Liczba kondygnacji: parter + poddasze