Rozbudowa i nadbudowa budynku gospodarczego na cele mieszkalne - Borek k. Kalisza

Rozbudowa i nadbudowa budynku gospodarczego na cele mieszkalne - Borek k. Kalisza

ZAKRES ZLECENIA

Koncepcja, projekt budowlany pełnobranżowy i wykonawczy.

PRZEZNACZENIE I CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU

W budynku gospodarczo-garażowym wybudowanym na przełomie lat 70 i 80-tych zaprojektowano rozbudowę i nadbudowę, której celem jest stworzenie przestrzeni mieszkalnej oraz garażowo-gospodarczej.
Dawna strefa garażowa po wykonaniu stropu na wysokości 3,8 m stworzy przestrzeń dla salonu z aneksem kuchennym. W strefie tej zaprojektowane zostały również schody zapewniające dostęp do części gospodarczej położonej w podziemiu oraz strefy prywatnej zaplanowanej na wyższych kondygnacjach. Na kondygnacji pośredniej zaadaptowanej z dawnych pomieszczeń gospodarczych zaplanowano sypialnię dla gości oraz łazienkę. Ostatnia kondygnacja to przestrzeń prywatna dla gospodarzy: trzy sypialnie, łazienka oraz obszerny taras zaprojektowany na dachu garażu dobudowanego od frontu budynku.

TECHNOLOGIA BUDOWY

Część istniejącą wybudowano z pustaków betonowych. Projektowana modernizacja została zaprojektowana w technologii tradycyjnej: ściany z pustaków ceramicznych, stropy, schody i nadproża żelbetowe. Dach zostanie wykonany w formie stropodachu płaskiego, pełnego, ograniczonego attykami.

BUDYNEK W LICZBACH

  • Powierzchnia użytkowa po modernizacji: 252,15 m2
  • Powierzchnia zabudowy po modernizacji: 149,15 m2
  • Kubatura: 829,11 m3
  • Wymiary: 13,80 x 15,05 m
  • Wysokość: 8,20 m
  • Liczba kondygnacji: piwnica + parter + piętro