Przebudowa budynku biurowo-produkcyjnego - Kalisz

Przebudowa budynku biurowo-produkcyjnego - Kalisz

ZAKRES ZLECENIA

Projekt budowlany i wykonawczy pełnobranżowy wraz z niezbędnymi pozwoleniami i uzgodnieniami.

PRZEZNACZENIE I CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU

Budynek biurowo-magazynowy wybudowany w latach 80-tych XX wieku nigdy nie był użytkowany. W odpowiedzi na zwiększające się potrzeby zakładu postanowiono zaadoptować budynek w celu przeniesienia do niego całej produkcji oraz biur.
W głównej strefie produkcyjnej wydzielono trzy pomieszczenia mieszczące: magazyn, pomieszczenie wtryskarek wyposażone w suwnicę pomostową oraz salę montażu. Dodatkowo w bocznej nawie budynku zaprojektowano pomieszczenia lakiernicze, wykończeniowe oraz zaplecze sanitarne.
Na parterze części biurowej zaplanowano zaplecza sanitarno-szatniowe, stołówkę, salę konferencyjną oraz biura. Piętro budynku przeznaczone jest w całości na biura firmy.

TECHNOLOGIA BUDOWY

Budynek o konstrukcji stalowej obudowanej prefabrykowanymi elementami żelbetowymi przebudowano przy użyciu ceramicznych materiałów ściennych oraz monolitycznych elementów żelbetowych. Zaprojektowano energooszczędną stolarkę otworową co w połączeniu z nową izolacją termiczną ścian i dachu znacząco poprawiło charakterystykę energetyczną budynku. Dalszą poprawę tych parametrów umożliwiła całkowita wymiana instalacji ogrzewczych i wentylacyjnych.
Uwzględniając technologię pracy zakładu w całej strefie produkcyjno-magazynowej zaprojektowano utwardzaną powierzchniowo posadzkę betonową wykończoną żywicami epoksydowymi.

BUDYNEK W LICZBACH

  • Powierzchnia użytkowa po modernizacji: 1911,26 m2
  • Powierzchnia zabudowy po modernizacji: 1875,74 m2
  • Kubatura: 11563,12 m3
  • Wymiary: 67,40 x 27,83 m
  • Wysokość: 8,06 m
  • Liczba kondygnacji: parter + piętro